Çiftehavuzlar Mh. Yeşilbahar Sk.
Ömür Apt. No: 2 K: 2 D: 20
Kadıköy / İstanbul
Telefon
+90 216 350 25 25 - 350 00 35
+90 532 636 63 83
info@sevgiligrupyapi.com

En prestijli projeyi yapmak için 3.5 yıl arsa aradık

En prestijli projeyi yapmak için 3.5 yıl arsa aradık

12 Nisan 2007 Perşembe

Hürriyet Yaşam Emlak Eki

Demet CENGİZ BİLGİN

Röportaj

En Prestijli Projeyi Yapmak için 3.5 yıl Arsa Aradık

Sevgili İnşaat tarafından Çiftehavuzlar’da yapımına başlanan ‘Sevgili Recidence’ projesinin 7 dönümlük arsası 3.5 yıl süren çalışmalar sonucu bulunmuş. İki blokta yer alan 60 daire ve iki villadan oluşan proje, bölgenin en prestijlisi olmya aday. 5.5 dönümün yeşil alana ayrıldığı proje, sosyal ve ortak alanlardaki aktivitelerle de iddialı. Projede fiyatlar 400 bin Euro’dan başlayıp 850 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor. Yapılacak olan bloklardan biri 12 katlı diğeri ise 18 katlı olacak.

Sevgili İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Sevgili ile sosyal ve ortak alanlardaki aktiviteleriyle de iddialı olan Sevgili Residence Projesi’ni konuştuk.

Sevgili İnşaatı tanıyabilir miyiz?

Yarının Türkiye’sini inşa etmek istiyoruz

1975 yılında küçük bir aile şirketi olarak kurulan Sevgili İnşaat ortaya çıkardığı başarılı projelerle hızla büyüdü ve inşaat sektöründe sağlam bir yer edindi. Sektörün ve günün koşullarına adapte olabilmek için kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atan Sevgili İnşaat, ekip ve eşsiz mimari anlayışına önem veriyor. Misyonumuzu deprem gerçeğiyle yüzleşmek zorunda olan İstanbul halkına iç huzuruyla yaşayabileceği yüksek dayanımlı güvenli ve lüks konutlar üretmek olarak belirledik. İstanbul’a modern bir yüz kazandırmak en büyük hedefimiz. Doğanın korunmasına son derece önem veriyoruz. Üretim aşamasında yeşil alanları hiçbir şekilde tahrip etmeyerek projeleri hayata geçiriyoruz. Yarının Türkiye’sini inşa etmeyi amaçlıyoruz.

Sevgili Residence Projesi’ni anlatabilir misiniz? Projeyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik nedir? Proje sakinlerine neler vadediyor?

Şu ana kadar Anadolu Yakası’nda lokasyon olarak bu konumda bu kadar çok sosyal aktivitenin var olduğu bir residence yapılmadı. Projenin yer aldığı arsanın temin edilmesi sırasında tam 9 bina ile anlaşma sağlandı. Bu süreç 3.5 yıl sürdü. Bu lokasyonda bu kadar büyük bir arsanın temin edilmesi başlı başına bu projeyi diğerlerinden ayıran bir özellik.

Günümüzde komşuluk ilişkilerinin azaldığı bir ortamda Bağadat Caddesi’ne yürüme mesafesinde farklı bir yaşam stili vadediyoruz. Uçsuz bucaksız deniz manzarası, yeşil alanları, yürüyüş parkurları ve sosyal tesisleri ile bambaşka bir dünya olacak.

Konutların özellikleri nedir? Ne tür hizmetler olacak?

Projemizde açık, kapalı yüzme havuzu, fitness center, squash, sinema salonu, kapalı otopark, kafeterya, roof brunch tesisleri bulunacak. Konutlarda ankastre mutfak ürünleri standart olarak daire sahiplerinin kullanımına sunulacak. Jakuzi, elektrikli panjur sistemi, tüm siteyi voltaj ve gerilim kontrol edici merkezi jeneratör, site içi kameralı güvenlik sistemi projemize ait sayabileceğimiz diğer detaylardan bazıları.

Bunlara ek olarak her daire için kapalı otoparkta araçlık park yeri olacak. Her daire için 4 metrekare depo alanı ve çok amaçlı spor alanlarıyla, sauna da projemizde mevcut.

Ne zaman başlıyorsunuz şu anda ne aşamadasınız?

2006 yılı Eylül ayında projenin temeli atıldı. Şu anda programımızın 5 ay ilersindeyiz. Yer altında kalan kapalı alanlara ait 8000 metrekare tamamen bittiği gibi, her iki blokta da 12 katların betonları atılmış durumda.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

Projede yer alan iki bloktan biri 12 katlı, diğeri ise 18 katlı. 12 katlı blokta iki tip daire var. Bunlardan biri 135 metrekare diğeri ise 175 metrekare büyüklüktedir. 18 katlı olan blok da ise tüm daireler 200 metrekare büyüklüğünde olacak. Ayrıca blokların giriş kısımlarında konut olmayacak. Bu alanlar sosyal tesis olarak değerlendirilecektir. Bu itibarla konutlar birinci kat seviyesinden başlayacak.

Ya fiyat aralığı?

135 metrekare 400 bin Euro’dan başlıyor. 850 bin Euro’ya kadar fiyatlar çıkabiliyor.

Satışlara ne zaman başladınız?

Satışlara temel atıldıktan sonra başladık. İlgi iyi düzeyde.

Yüzde kaçı satıldı?

Şu ana kadar 5 adet daire satıldı. Binaların ortaya çıkasıyla beraber ilgi her geçen gün artıyor.

Sosyal ve ortak alanlar neler olacak?

60 kişilik bir sinema salonumuz var. Açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness center, squash sahası, roof brunch alanı projemizdeki sosyal ve ortak alanların bazıları.

Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından…

Sevgili Residence toplum içindeki elit ve seçkin insanların tercih edeceği bir proje olacak.

Projenin yatırım büyüklüğü nedir?

Bağadat Caddesine bu kadar yakın bu lokasyonda büyük bir arsanın maliyetini ve üzerinde yapılan bu binaların inşaat maliyetlerini göze aldığınızda büyük bir yatırım olacağını söyleyebilirim.

Başka yeni projeleriniz var mı?

Fenerbahçe, Bostancı ve Adatepe’de yeni bitirdiğimiz projelerimiz bulunuyor. Bunun yanında Suadiye, Bostancı ve Ataşehir’de yeni başlamış olan projelerimiz de var.

Yorum Bırakın